Пирій
Пирій
Кореневище пирію зарекомендував себе як кровоочисний, обволікаючий, відхаркувальний, потогінний, послаблюючий, сечогінний, протизапальний засіб. Дякуючи вмісту цукрів також відноситься до тонізуючих та відновлювальних засобів. Пирій регулює мінеральний, ліпідний та вуглеводний обмін. Покращує апетит та сон. Як сечогінний засіб застосовують при набряках різного походження. Ще є справжнім рятівником передміхурової залози, та сечовивідної системи загалом. Сприяє зміцненню судинної стінки. Застосовують при бронхітах, пневмоніях, жовчнокам’яній та сечокам’яній хворобі, водянці, уретритах і циститах, захворюваннях жовчного міхура, печінки, шлунку й кишечнику. Настої пирію нормалізують роботу кишечнику і є чудовим засобом при закрепах. Також препарати пирію призначають при простудах, для покращення зору, при гіпертонії, злоякісних пухлинах та цукровому діабеті. Як обезболюючий засіб, настої кореневищ пирію застосовують при подагрі, ревматизмі, люмбаго, артритах. Зовнішньо при діатезах, рахіті й геморої, вуграх, фурункульозі та інших шкірних захворюваннях.
Не рекомендоване довготривале застосування пирію при гострому панкреатиті з діареєю, загострення виразкової хвороби шлунку, гіпотонії.
Рецепт При хронічних запаленнях сечового міхура:
2ч л сухого подрібненого кореневища пирію на 14 л окропу, настояти 5 хв, процідити. Приймати щодня по 2 склянки настою (вранці і ввечері).
При остеохондрозі, радикуліті,подагрі:
30 г кореневища кип’ятять в 1 л води до тих пір , поки не залишиться половина. Приймати по 100 мл 3 рази на день.
Будьте здорові.