Бузина чорна
Бузина чорна
Гіллястий кущ або невелике деревце, яке широко застосовують в народній медицині. Та я, вкотре нагадую, що самолікування може бути небезпечним! І це саме той випадок. Адже рослина ядовита, сильнодіюча, може викликати алергічні реакції, не можна застосовувати людям із хворобою Крона й не цукровому діабеті, не специфічному виразковому коліті, вагітності. Як правило отруєння наступає від амигдаліну (токсичний алкалоїд) який переходить в синильну кислоту.
І Все ж, лікувальні властивості переважають над протипоказами. І якщо відповідально відноситись до поняття «все є яд, і тільки доза лікує» (Парацельс 1493-1541). То все буде добре!
Застосовують квіти, плоди і кору при: хронічних бронхітах, емфіземі легень, коклюші, пневмоніях, астмі, грипі як жарознижувальний та потогінний засіб, ангіні, ревматизмі, поліартриті, як діуретичний засіб при хворобах серцевосудинної системи, і захворюваннях нирок, гломерулонефриті, пієлонефриті, сечокам’яній хворобі, набряках ниркового походження, циститу. міокардиті і серцевій недостатності, хворобах що йдуть з послабленням стінок капілярів, при комплексному лікуванні цукрового діабету, клімаксі, невралгіях, відвар на меді при шлункових коліках, шкіри – ванни при поліартриті і ревматизмі, подагрі та екземах.
Для лікування хвороб дихальних шляхів та легеневої системи в цілому п’ють настій: 1 ст л квіток бузини на 1 склянку окропу. Настоюють 30 хв. Пють по 100мл 3 рази на день за 30 хв до їжі.
При ревматизмі та подагрі рекомендовано гарячі обкладання з мішочків наповнених квітками бузини та ромашки взятої порівну, облитих окропом.
Будьте здорові.