• Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика

Котяча м`ята

Переглядів: 124
10.09.2021 06:12:16

Котяча м’ята

Завдяки вмісту ефірних масл, дубильних речовин, гіркот, сапонінів, глікозидів, та вітаміну С. В народній медицині застосовують при неврозах серця, відсутності апетиту, гастриті з пониженою кислотністю, атонії кишечника з закрепами, застоях в жовчному міхурі, при захворюваннях дихальних шляхів, істерії, депресивних станах, та як засіб що очищує кров при фурункульозі. Також для підвищення захисних сил організму, позитивно впливає на серцево-судинну, нервову й дихальні системи. При виснажені, судомному кашлі, катарі шлунку, задусі, хворобах печінки, нервових розладах, головному болю, при спазмах та як протиглисний засіб.

Котяча м’ята містить непеталактон, схожий з заспокійливими речовинами валеріани, та при цьому приємніший на смак. Тому як заспокійливий чай, п’ють за 45 хв до сну.

Настій 2 ст л на 200 мл окропу, настояти 2 години, пити по ½ склянки 3-4 рази на день при гастритах з пониженою кислотністю шлункового соку, атонії кишечника з закрепами.

Також відомо про котячу м’яту як чудовий засіб для відлякування комарів та тарганів, що дає можливість використовувати ефірне масло з цими цілями.

Не варто забувати, що збудливо діє на домашніх улюбленців, за що і називається котяча м’ята. В Англії нею набивають м’які іграшки для котів.

Протипоказано при вагітності та кормлячи груддю.

Будьте здорові.

Viber
Instagram
Facebook
YouTube
Copyright © fitoterra.com.ua
Розробка сайту - FOBS