Шампіньйони
Шампіньйони
Ще задовго до серйозних наукових досліджень, гриби в усьому світі використовували в приготуванні хліба, сирів, вина та в народній медицині. В одній із перших книг травників 16 століття грибам приписували неймовірну силу та божественне походження, так як родились вони ні звідки, без насіння. Почали вирощувати шампіньйон в 17 столітті в каменоломнях Франції. В наш час є ціла наука – Фунготерапія, або лікування грибами. Бо кожен гриб це мініаптека. Адже містить вітаміни В1,В2,В5, РР, В6, В7,Е, пантотенову та фолієву кислоти, особливо багато в грибах калію, фосфору, заліза, міді, натрію, кальцію та такого важливого для людського організму – селену. Містять клітковину (золу та азотисті мінеральні речовини, стероїди та провітамін D2, вуглеводи та жири. З вуглеводів пентоди, гексози, дисахариди, аміноцукри, цукрові спирти та високополімерні вуглеводи.
Безумовно біологічна та харчова цінність грибів вища чим у більшості овочів та фруктів. Найбільше в шампіньйоні звісно ж протеїну (білку) 70% котрого перетравлюється й засвоюється в людському організмі в вигляді амінокислот, й більшість з них відноситься до незамінних: лізин, треонін, валин, лейцин, ізолейцин, триптофан, цистеін, метионін, тирозин та феналінін.
Гриби можна включати в раціон людям, що страждають на цукровий діабет, і таким чином, організм насичуватиметься необхідними вітамінами і мікроелементами без шкоди для здоров’я. Тим більше що гриби багаті на
цинк, який є корисним для діабетиків, оскільки сприяє загоєнню ран, а залізо допомагає засвоюватись вітамінам группи В.
Шампіньйони також містять вітаміни Е і D. Перший має значну антиоксидантну дію, а другий – потрібен для нормального росту, адже його дефіцит може призвести до руйнування кісток і зубів, рахіту. Вітамін D ще і допомагає засвоюватися фосфору, який також є присутнім в цих грибах.
Будьте здорові.