Хміль
Хміль
В фітотерапії застосовують шишки хмелю, адже вони містять гіркоти (біля 100 компонентів) головний – лупулол – володіє заспокійливою дією.
Шишки містять також ефірне масло, тритерпенові та дубильні речовини, ліпіди, смоли, віск, цукри, триметиламін, камедь, алкалоїд хумулін, жовтий пігмент, флавоноїди, ізофлавоноїди, з естрогенною активністю, вітаміни В1,В6,РР,С, оксикоричні кислоти, гумуленову кислоту.
Застосовують в якості заспокійливого, протизапального, противиразкового, обезболюючого, сечогінного, капілярозміцнюючого, тонізуючого та покращуючого апетит засобу. Також при нервовому виснажені, неврозах, безсонні, гастритах, циститах, уретритах, при захворюваннях нирок, сечового міхура, ниркових лоханок, хворобах печінки та жовчного міхура. Також хміль зміцнює серцево-судинну систему, особливо при слабкості міокарда.
Хміль регулює жировий, мінеральний та водний обмін в організмі. Активно впливає на процеси регенерації в епідермісі шкіри, слизових оболонках
Хміль застосовують при головних болях, запамороченях, сухотах, грипі, порушені обміну речовин, розладах кишківника, як загально зміцнюючий засіб. В вигляді ванн застосовують при паралічі, падагрі, ревматизмі, нефритах.
Застосовують при набряках, серцевій недостатності, раку шлунку, печінки, легень.
Настій також п’ють при застуді, для покращення зору, при хворобах печінки, жовчного та сечового міхурів, при водянці, малярії.
Зовнішньо настої хмілю застосовують при облисінні, промивають рани, виразки, вмивають лице для профілактики зморшок.
Хмелем, який належить до отруйних рослин, користуватися треба обережно, не перевищуючи допустимих доз. При передозуванні можливі: нудота, блювання, болі в ділянці живота, головний біль, відчуття загальної втоми і слабкості.
Рецепт при безсонні
2 чл шишок хмелю на 1 склянку окропу, настоювати 2-3 години, процідити. Приймати по ¼ склянці до їжі 3 рази в день або цілу склянку за 1 годину до сну при безсонні.
Будьте здорові.