Лопух
Лопух
Звісно не той букет на який очікуєш, хоч і родина айстрових. А по вмісту інуліну конкурує з цикорієм. Корінь лопуха володіє діуретичними, жовчогінними, дизенфікуючими й потогінними властивостями. Та цікавий він ще тим, що стимулює утворення протеолітичних ферментів і поліпшує інсулін утворюючу функцію підшлункової залози, збільшує кількість глікогену в печінці, активно впливає на обмін речовин. Відвари коріння приймають при подагрі, суглобовому ревматизмі, ниркових та жовчних каменях, цукровому діабеті, шкірних захворюваннях, при гастритах і виразковій хворобі шлунку, хронічних закрепах, геморої, набряках.
В китайській медицині застосовують всю рослину, як сечогінний та протинабряковий засіб. В поєднанні з іншими рослинами при інтоксикаціях від укусів отруйних комах та змій.
Містить дубильні й гіркі речовини, слиз, флавоноїди, ефірну й жирну олії, інулін, органічні кислоти (кавову, лимонну, яблучну), аскорбінову кислоту.
Протипоказано при вагітності та діареї.
Рецепт при цукровому діабеті, отруєннях, виразковій хворобі.
1 ст л подрібненого кореню на 1 склянку води, кип’ятити 1-3 хвилини, настоювати 1 годину, процідити. Приймати по ¼ склянки 3 рази на день до їди.
Будьте здорові!