• Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика

Лопух

Переглядів: 99
11.11.2021 16:43:28

Лопух

Звісно не той букет на який очікуєш, хоч і родина айстрових. А по вмісту інуліну конкурує з цикорієм. Корінь лопуха володіє діуретичними, жовчогінними, дизенфікуючими й потогінними властивостями. Та цікавий він ще тим, що стимулює утворення протеолітичних ферментів і поліпшує інсулін утворюючу функцію підшлункової залози, збільшує кількість глікогену в печінці, активно впливає на обмін речовин. Відвари коріння приймають при подагрі, суглобовому ревматизмі, ниркових та жовчних каменях, цукровому діабеті, шкірних захворюваннях, при гастритах і виразковій хворобі шлунку, хронічних закрепах, геморої, набряках.

В китайській медицині застосовують всю рослину, як сечогінний та протинабряковий засіб. В поєднанні з іншими рослинами при інтоксикаціях від укусів отруйних комах та змій.

Містить дубильні й гіркі речовини, слиз, флавоноїди, ефірну й жирну олії, інулін, органічні кислоти (кавову, лимонну, яблучну), аскорбінову кислоту.

Протипоказано при вагітності та діареї.

Рецепт при цукровому діабеті, отруєннях, виразковій хворобі.

1 ст л подрібненого кореню на 1 склянку води, кип’ятити 1-3 хвилини, настоювати 1 годину, процідити. Приймати по ¼ склянки 3 рази на день до їди.

Будьте здорові!

Viber
Instagram
Facebook
YouTube
Copyright © fitoterra.com.ua
Розробка сайту - FOBS