• Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика

Підбіл

Переглядів: 130
20.11.2020 08:56:16

Доброго дня, сьогодні розповім про чудову рослину, лікувальні властивості якої відомо з давніх часів. Рід її позначений  як Tassilago - можна перекласти як «кашлевивідне». Звати цю рослину Підбіл звичайний але більш відома нам як Мати-й-мачуха. В традиційній і народній медицині препарати підбілу звичайного використовують при гострих і хронічних бронхітах, коклюшу, ангіні, ларінгіті, трахеїті, при запальних процесах ротової порожнини, гастриті, при хворобах сечостатевої системи. 
Мати-й-мачуху застосовують при всіх видах простудних захворювань, запальних процесах горла та грудного відділу.
Чай з підбілом звичайним діє як протизапальний, відхаркувальний, кровоочистний засіб (можна використовувати зовнішньо при опіках, наривах, варикозах).
Ну якщо про кашель все зрозуміло, то про допомогу сечостатевій системі мало хто знає. 
В зборах мати-й-мачуха зарекомендувала себе не тільки як протипростудний та потогінний засіб , а ще й як протизапальний при хворобах нирок та сечового міхура. Використовують при туберкульозі легень, водянці, золотусі.
При нерегулярних та болючих місячних п’ють настій з листків лапчатки гусиної та мати-й-мачухи, компоненти беруть порівну.
Коли тільки починається мастит, застосовують компреси з листків, розмочених в гарячому молоці або вершках. 2-3 процедури зазвичай позбавляють від цієї проблеми. 
Міцний відвар з підбілу звичайного та кропиви зупиняє випадіння волосся, зменшує лупу.
Збір мати-й-мачухи, толокнянки, брусниці заварюють та п’ють як чай при захворюваннях сечового міхура, компоненти беруть порівну.
При кашлі - 3 столові ложки листків підбілу на 2 стакана води, кипятити до випаровування половини рідини, процідити. Приймати по 1 столовій ложці кожні 2-3 години.
Як завжди попереджаю, що самолікування може бути шкідливим для вашого здоров‘я. Тому перед тим як приймати щось проконсультуйтесь у лікаря.
Протипоказання: гепатити, гіпертонія, серцево-судинні захворювання, вагітні та ті хто кормить груддю (має абортивну дію)
Бажаю здоров‘я

Viber
Instagram
Facebook
YouTube
Copyright © fitoterra.com.ua
Розробка сайту - FOBS