• Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика
  • Fitoterra - фітотерапія та біоенергетика

Алтея лікарська

Переглядів: 109
04.12.2020 07:29:10

Алтея лікарська.
Один з захисників нашої легеневої системи, з листків та квітів цієї рослини роблять лікарський засіб Мукалтин. А завдяки полісахаридам які містить має сильну протизапальну дію. Здавна застосовують при бронхітах, катарі верхніх дихальних шляхів, трахеїті фаренгіті, хворобі слизової оболонки рота, мигдаликів. В зборах як в’яжучий засіб використовують  при хворобах травного каналу, виразковій хворобі шлунку і дванадцятиперстної кишки, гастриті, коліті. Використовують алтею для лікування ерозії шийки матки. Як зовнішній засіб при екземах, трофічних виразках, тромбофлебіті, варикозному розширені вен.
Діючою основою слизів алтеї є глюкоза, арабіноза, ксилоза, уронові кислоти, що з водою утворюють так звані натуральні буферні розчини. Як колоїдні сполуки слизи обволікають слизові оболонки, уражені хвороботворними мікробами поверхні тіла і цим захищають їх від згубної дії отрут чи інших несприятливих агентів. Вони перешкоджають швидкому всмоктуванню токсинів, а також подовжують дію лікувальних сполук.
Настій
 1 ст л  на 1 склянку окропу. Настояти понад 6 годин. П’ють по 100 мл 3 рази на день, за 30 хв. до їжі.
(всі хвороби легеневої системи)
Настій на холодній воді допомагає при запалені нирок та сечового міхура. Для цього п’ють підсолодженим, маленькими ковтками 3 рази за 20 хв до їжі.
Залити (кімнатної температури) водою 2 ст л алтеї на  300 мл. Настояти 30 хв. процідити і долити 200 мл води.
Будьте здорові

Viber
Instagram
Facebook
YouTube
Copyright © fitoterra.com.ua
Розробка сайту - FOBS