Цибуля
Цибуля така звична в повсякденному житті, в кожному домі вона є, а чи знаєте що це лікувальний засіб? Та ще й неймовірно сильний.
Вона багата на вітаміни С, А, В1, В2, РР, інулін, фітин, ферменти, глікозиди, ефірні масла, сірку, йод, органічні кислоти (яблучну, лимонну), цукри: фруктоза, мальтоза, сахароза, полісахарид та білки, клітковина, солі кальцію, фосфору, мікроелементи.
80-100 гр зеленої цибулі повністю забезпечує організм вітаміном С.
Звідси і ефективне використання при застудах та ангінах, трахеобронхітах, заживленя ран та опіків, як сечогінний засіб, протицинговий й антигеморойний натуральний засіб. Вважається, що цибуля і її сік допомагає зберегти зуби, покращує апетит, стимулює вироблення сперми у чоловіків та покращує статеву потенцію. Є профілактичним засобом при атеросклерозі. Покращує зір, допомагає вивести камені і пісок при захворюваннях сечового міхура та нирок. Рекомендовано при нежиті, головній болі, фурункульозі, для укріплення волосся та попередження облисіння. Для виведення бородавок, веснянок. З цибулі роблять спиртові витяжки «алличеп» які застосовують для лікування хронічних діарей, атеросклерозу та склеротичної форми гіпертонії. В цибулі є простогландин А, який знижує артеріальний тиск, та фітонциди які пригнічують ріст патогенних мікроорганізмів. За рахунок інуліну та сірки понижає цукор при цукровому діабеті та покращує роботу підшлункової залози.
Рецепт
Сік цибулі з медом 1:1 приймати по 1 ч л 3-4 рази на день при бронхіті, коклюші, гострих распіраторних захворюваннях, ангіні.
Сік цибулі використовують (теплим) для інгаляцій при захворюваннях легеневої системи, гайморових пазух ( бактирицидна дія, активна по відношенню до мікроскопічних грибів та клітинних найпростіших)
Увага!!! препарати цибулі та цибуля протипоказана при хворобах печінки, гострих шлунково-кишкових захворюванях, та деяких захворюваннях нирок. Перед початком лікування прокунсультуйтесь у свого лікаря.
Будьте здорові!