Кропива дводомна
Кропива дводомна. Не тільки жалить, а ще й лікує! Спектр її дії неймовірно великий завдяки вмісту великої кількості аскорбінової кислоти, каротину, каротиноїдів, вітамінів групи В (В1,В2,В6,К,Е,РР), і філохінону. Також багата на залізо, марганець, сірку, мідь, кремній, бор, нікель, титан, кальцій, фітонциди, ацетилхолін, гістамін, органічні кислоти.
Рослина володіє протизапальним, антисептичним, ранозагоювальним, кровоспинним, жовчогінним, сечогінним, легким послаблюючим, полівітамінним, відхаркувальним, протисудомним й тонізуючим засобом. Допомагає при весінній втомі, покращує обмін речовин.
В традиційній та народній медицині її використовують як сечогінний, кровоспинний, в’яжучий засіб, а також як стимулятор секреторної функції шлунку при зниженій та нульовій кислотності шлункового соку. Зупиняє маткові, шлункові, кишкові кровотечі. Рекомендована при лікуванні гепатиту, гепатохолецеститу, панкреатиту та діабету (містить секретин, який стимулює виділення інсуліну).
При анацидному і гіпоанацидному гастриті вживають сік з листків кропиви. Для цього заварюють свіжі листки, промивають їх струменем води, подрібнюють і витискують з них сік. Вживають по 1 ч л з рази на добу за 30 хв до їжі. Свіжим соком можна користуватись з середини квітня по жовтень.
3 столові ложки сухих листків кропиви на 0,5 окропу. Настояти 1 годину, процідити. Приймати по 1/3 склянки 3 рази на день як кровоспинне, сечогінне, протизапальне, полівітамінний засіб. А також при ревматизмі, падагрі, захворюваннях шлунку, жовчних шляхів, ниркокам’яної хвороби, при анемії, цукровому діабеті.
Будьте здорові