Вероніка лікарська
Вероніка лікарська
З червня по серпень цвіте ця чудова рослина, багата на глікозиди, сапоніни, ефірну олію, дубильні й гіркі речовини, органічні кислоти (яблучну, лимонну й молочну) вітамін С та флавоноїди! Вона володіє анальгітичною, протизапальною та спазматичною дією. Їй притаманні кровоспинні, антитоксичні, фунгіцидні, депуративні, відхаркувальні та ранозагоювальні властивості.
Застосовують при простудних захворюваннях, кашлі, ангіні, астмі, бронхіті й туберкульозі легень, при зниженому апетиті, виразці шлунку, проносах, при хворобах печінки, селезінки, нирок, і сечового міхура, при безсонні, нервовому виснаженні, ревматизмі, ломоті та внутрішніх кровотечах, у клімактеричному періоді, від укусів гадюк та скажених тварин (в останніх двох я наполягаю я негайному звернені до лікарів) , клінічні дослідження довели позитивну дію при діабеті та його ускладненнях, особливо ефективне використання при захворюваннях шкіри (висипи, екземи, піодермії, різні види свербіння, грибкові ураження та інші).
Взяти вероніку лікарську, фіалку триколірну, череду. Порівну та перемішати. 3 ч л суміші на 200 мл окропу. Пити по 4 склянки на день через годину після їжі при висипах на шкірі, екземі, скрофульозі, грибкових ураженнях, піодермії.
Зовнішньо – настій або відвар вероніки 20г на 200 мл окропу. Для обмивань та ванн при різних хворобах шкіри: вуграх, гнояках, сверблячих висипах, грибкових захворюваннях, пораненнях, опіках.
Будьте здорові!