Подорожник
Подорожник.
Це не тільки до ранки прикласти. Це дивовижна рослина з неймовірними властивостями.
Володіє протизапальними, ранозаживляючими, антисептичними, протиалергічними, обезболюючими, відхаркувальними, гіпотензивними, противиразковими властивостями, підсилює секреторну діяльність залоз шлунку та кишківника. Заспокоює та знижує артеріальний тиск. Покращує працездатність і вміст гемоглобіну в крові.
В науковій медицині застосовують для лікування виразкової хвороби шлунку та дванадцятипалої кишки, дизентерії, диспепсії, захворювань нирок, як засіб, регулюючий секрецію шлунку. Сік листків застосовують при хронічному коліті, та гострих шлунково-кишкових захворюваннях, гастриті, ентериті, ентероколіті, при атеросклерозі, гіпертонії.
В народній медицині застосовують як сечогінний, жарознижувальний засіб при респіраторних інфекціях, захворюваннях сечовивідних шляхів, кон’юнктивітах. Як відхаркувальне при бронхіті, сухотах, плевриті, кашлі, кашлюку, астмі. При захворюваннях печінки, нирок, хронічних та злоякісних виразках, запалені сечового міхура, геморою.
Сік, есенція з надземної частини рослини застосовується при тахікардії, поліурії, імпотенції, головних та зубних болях.
З давніх давен застосовують при ракових пухлинах: зовнішньо – в вигляді компресів, а внутрішньо (пухлинах легень та шлунку) в вигляді подрібнених свіжих листків, змішаних з медом в рівних пропорціях.
1ст л свіжих або сухих листків на 1 склянку окропу, настояти 2 години, процідити. Приймати по 1 ст л 4 рази на день за 20 хв до їжі. При гастритах, ентероколітах, виразці шлунку і дванадцятипалої кишки.
Будьте здорові!