Обліпиха
Сьогодні у нас в гостях неймовірна обліпиха. Про неї можна писати книги і говорити нескінченно. Але я спробую написати найосновніші і найцікавіші факти. Для лікувальних цілей використовують плоди, насіння, листя, кору, але головним чином масло обліпихи, що отримується з насіння і м'якоті плодів.
Хімічний склад плодів залежить від сорту, місця зростання , часу збору. М'якоть плодів містить 8% жирної олії, в кісточках і насінні до 12%. М'якоть плодів рослини містить вітаміни В1, В2, С, К, Р, каротиноїди, фолієву кислоту, холін, бетаїн, кумарини, фосфоліпіди, стерини, тритерпенові речовини, вуглеводи, органічні кислоти, дубильні речовини, макро- і мікроелементи (натрій, магній, кремній, залізо, алюміній, кальцій, свинець, нікель, марганець, стронцій)
І так пару варіантів як використовувати масло обліпихи, але не забувайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров'я і важливо вчасно отримувати консультацію лікаря:
1. При хронічних і гострих ларингітах і фарингітах змащують слизову оболонку ватним тампоном, змоченим обліпиховою олією, і проводять масляні інгаляції по 15 хвилин щодня, 8-10 процедур на курс лікування.
2. В гастроентерології масло обліпихи призначають при глосситах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, після операції на стравоході, при раку і променевої терапії - всередину по 1 чайній ложці 2-3 рази на день.
Хочу ще звернутися до Вас с таким питанням, чи цікаво було б Вам отримати рецепт як виготовляти обліпихове масло? Якщо так то напишіть про це в коментарях і я обов'язково напишу.
На разі дякую за увагу і будьте здорові